خبرگزاری باشگاه رئال مادرید : دیدار حساس دو تیم پرتغال و ولز در مرحله نیمه نهایی رقابت های یورو 2016 با پیروزی پرتغال همراه بود.

کریستیانو رونالدو باز هم در بازی مهم تیم ملی کشورش درخشید. ستاره رئال مادرید با یک گل و یک پاس گل بهترین بازیکن بازی پرتغال و ولز بود تا اگر ذره ای هم تردید در مورد کسب چهارمین توپ طلایش ایجاد شده بود رفع شود. پرتغال در این بازی با نتیجه دو بر صفر پیروز شد.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. در ادامه بازی از سوی هر دو تیم هجومی تر دنبال شد و موقعیت های خوبی روی دروازه ها ایجاد شد اما کم دقتی در زدن ضربات آخر، باعث شد تا توپی از خط دروازه ها عبور نکرد. در دقایق پایانی بار دیگر از ضرباهنگ بازی کاسته شد و این نیمه بدون اینکه توپی از خط دروازه ها عبور کند، به پایان رسید.


نیمه دوم را پرتغال بهتر آغاز کرد و سرانجام در دقیقه 50 به گل رسید. روی یک ضربه کرنر بود که ارسال گوئررو روی دروازه ولز، با ضربه سر قدرتمندانه کریس رونالدو به گل اول بازی تبدیل شد.


ولز هنوز از شوک گل اول خارج نشده بود که پرتغال در دقیقه 53 به گل دوم رسید. شوت کریس رونالدو از پشت محوطه جریمه را نانی در مقابل دروازه قطع کرد و اختلاف را به دو گل افزایش داد.


بعد از این دو گل، ولزی که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند اما باز هم این پرتغالی ها بودند که موقعیت های خطرناک تری روی دروازه حریف ترتیب دادند اما توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و پرتغال با پیروزی 2-0، راهی فینال رقابت های یورو 2016 شد.