داستان استفانو بورگونوو به این صورت است که این مهاجم سابق تیم فیورنتینا و تیم ملی ایتالیا، در نبرد با بیماری عصبی ALS جان خود را از دست داد، و کریستیانو رونالدو یکی از حامیان فعال بنیاد بورگونوو بود، که در سال 2014 توسط بیوه این بازیکن، یعنی شانتال بورگونوو ایجاد شده بود.

بیماری ALS که استفانو به آن مبتلا شده بود، همچنین با عنوان بیماری لو گرینگ هم شناخته می شود، و کریستیانو رونالدو از طریق صفحه رسمی فیسبوک خود در این مورد به میلیون ها دنبال کننده خود گفت:

من از طریق کارلو آنچلوتی در مورد مسئله استفانو بورگونوو مطلع شدم، کسی که خیلی به او نزدیک بود. استفانو مهاجمی بزرگ و مبارزی واقعی درون زمین و بیرون از آن بود. او همانقدر که عاشق فوتبال بود، زندگی اش را هم دوست داشت. بنابراین من تصمیم گرفتم که از بنیاد بورگونوو حمایت کنم و با بیماری ALS مبارزه کنم و از همه شما دعوت می کنم که این کار را انجام دهید.

 

دیگر اعضای جامعه بین المللی فوتبال که حمایت خود از بنیاد بورگونوو را اعلام کرده اند، شامل: روبرتو باجو، کارلو آنچلوتی، کلودیو رانیری و پپ گواردیولا هستند. دو هفته پیش، سومین سالگرد درگذشت استفانو بورگونوو بود، و بیوه او از سوی فدراسیون فوتبال ایتالیا دعوت شده بود، تا تماشاگر ویژه بازی اسپانیا مقابل ایتالیا در یک هشتم نهایی یورو باشد.