کانون هواداران رئال مادرید : سرمربی تیم پرتغال، ادر زننده گل پیروزی بخش آنان را برابر فرانسه در فینال یورو 2016، ستایش کرد.

سرمربی تیم پرتغال پس از آنکه فروافتادن کاپیتانشان کریستیانو رونالدو را در زمین دید، ناامیدی بازیکنان خود را پیش بینی کرد.

 

پرتغال در نودمین دقیقه از ضربه ژینیاک که به تیر دروازه برخورد کرد نجات پیدا کرد. ضمن اینکه پرتغال هم روی ضربه ایستگاهی رافائل گوئررو تیر دروازه فرانسه را به لرزه در آورد. اما بازیکن گره گشای پرتغال بازیکن تعویضی این تیم ادر بود. این بازیکن 28 ساله در لیل فرانسه بازی می کند و فرناندو سانتوس گفته هنگامی که او را عازم میدان می کرده در او کمبود اعتماد به نفسی ندیده است.

 

مربی تیم پرتغال گفته است:

وقتی رونالدو بیرون می رفت، با خودم فکر کردم همان لحظه ادر را به زمین بفرستم. اما در همان لحظه دریافتم که باید بازی را تغییر دهیم. به خاطر همین نانی را به میانه میدان انتقال دادم تا به بازی سرعت دهم.

  اما ما به کسی در خط حمله احتیاج داشتیم تا تمام کننده باشد. وقتی ادر می خواست وارد زمین شود، به من گفت: پیرمرد، می روم گل بزنم. و جوجه اردک زشت گل زد و تبدیل به قویی زیبا شد.

 

 

پرتغال در طول رقابت ها به بازی زشت و کثیف متهم شد. به خاطر بازی تدافعی و تساوی هایشان. آنها تنها یک بازی را در 90 دقیقه بردند و قهرمان یورو شدند.

 

سانتوس روی خطایی که پایت بر روی رونالدو انجام داد، اعتقاد داشت که مارک کلاتنبرگ باید به پایت کارت نشان می داده است. ضمن اینکه رونالدو علیرغم مصدومیت در وقت های تلف شده به کنار زمین آمد و هم تیمی هایش را تهییج می کرد.

 

سانتوس احساس می کند که روحیه ای تیمی، پرتغال را تغذیه می کرده است.

 

او ادامه داده است:

توصیف کردن احساسات بازیکنان سخت است. هیجان فوق العاده ای وجود دارد و باید روی استعداد دروازبان خود تاکید کنیم.

 

رونالدو توانایی بسیاری دارد. ما روحیه تیمی بی نظیری داشتیم. رونالدو هم روحیه ی عجیبی دارد. او دوبار سعی کرد به بازی کردن ادامه دهد اما نتوانست.

 

او هم در رختکن بود و هم روی نیمکت. وجود او برای ما بسیار ارزش داشت و طریقه انگیزه دادن او و کنار زمین آمدنش مثال زدنی بود. او باور داشت. همانند خودم. ما شبی رویایی داشتیم.